Ladtrailer

Her finder du en erhvervstrailer i TOP KVALITET - til en FORNUFTIG pris. 
Hos Selandia finder du et stort udvalg af erhvervs trailere, der egner sig til forskellige erhvervsrettede formål. 

En erhvervstrailer fås i mange forskellige størrelser og kvaliteter - herunder fremgår nogle af de forhold, du skal overveje, når du køber en trailer til erhvervsbrug:

- Hvor meget må totalvægten være? 
- Hvor meget skal den kunne laste? 
- Hvilket ladmål ønsker du?
- Skal den være med stålsider eller aluminiumssider
- Skal den være med/uden bremser
- Skal den være med 1, 2 eller 3 aksler
- Er der noget ekstraudstyr, du har brug for fx presenning, høje sider eller andet?

Har du spørgsmål, eller brug for hjælp, kan vi kontaktes på:
Tlf. 86 81 81 64

VZ light 317-1400 ladtrailer24.995,- DKK
Ikke på lager
VZ light 317-1400 ladtrailer
Totalvægt1400 kg
Last1020 kg
Ladmål (indv.)317x162x35 cm
BremserJa
Hjul13"
Aksler1
24.995,- kr.
Boogietrailer VZ light 517-3500 med aluminiumssider59.995,- DKK
På lager
VZ light 3500-517x247 ladtrailer m/boogie
Totalvægt3500 kg
Last2629 kg
Ladmål (indv.)517x247x35 cm
BremserJa
Hjul14"
Aksler2
59.995,- kr.
Nyhed
VZ light 3500-617x182 ladtrailer m/boogie49.995,- DKK
På lager
VZ light 3500-617x182 ladtrailer m/boogie
Totalvægt3500 kg
Last2633 kg
Ladmål (indv.)617x182x35 cm
BremserJa
Hjul14"
Aksler2
49.995,- kr.
VZ light 417-2700 ladtrailer m/boogie40.595,- DKK
Ikke på lager
VZ light 417-2700 ladtrailer m/boogie
Totalvægt2700 kg
Last2094 kg
Ladmål (indv.)417x217x35 cm
BremserJa
Hjul13"
Aksler2
40.595,- kr.
VZ light 517-2700 ladtrailer m/boogie - bred model48.995,- DKK
Ikke på lager
VZ light 517-2700 ladtrailer m/boogie - bred model
Totalvægt2700 kg
Last2045 kg
Ladmål (indv.)517x247x35 cm
BremserJa
Hjul13"
Aksler2
48.995,- kr.
VZ light 517-3500 ladtrailer m/boogie50.995,- DKK
På lager
VZ light 517-3500 ladtrailer m/boogie
Totalvægt3500 kg
Last 2690 kg
Ladmål (indv.)517x215x35 cm
BremserJa
Hjul13"
Aksler2
50.995,- kr.
VZ light 617-2700 ladtrailer med boogie 2,47 bred49.495,- DKK
Ikke på lager
VZ light 617-2700 ladtrailer bred
Totalvægt2700 kg
Last1931 kg
Ladmål (indv.)617x247x35 cm
BremserJa
Hjul13"
Aksler2
49.495,- kr.
Nyhed
VZ light 617-3000 ladtrailer m/boogie51.995,- DKK
Ikke på lager
VZ light 617-3000 ladtrailer m/boogie
Totalvægt3000 kg
Last2227 kg
Ladmål (indv.)617x217x35 cm
BremserJa
Hjul14"
Aksler2
51.995,- kr.
VZ light 617-3500 ladtrailer m/3 aksler66.795,- DKK
Ikke på lager
VZ light 617-3500 ladtrailer m/3 aksler
Totalvægt3500 kg
Last2540 kg
Ladmål (indv.)617x247x35 cm
BremserJa
Hjul13"
Aksler3
66.795,- kr.
Nyhed
VZ light 617-3500 ladtrailer m/boogie65.495,- DKK
På lager
VZ light 617-3500 ladtrailer m/boogie
Totalvægt3500 kg
Last2547 kg
Ladmål (indv.)617x247x35 cm
BremserJa
Hjul14"
Aksler2
65.495,- kr.
VZ light 817-3500 ladtrailer m/3 aksler82.195,- DKK
Ikke på lager
VZ light 817-3500 ladtrailer m/3 aksler
Totalvægt3500 kg
Last2308 kg
Ladmål (indv.)817x247x35 cm
BremserJa
Hjul13"
Aksler3
82.195,- kr.
VZ light ladtrailer 517-3500 m/3 aksler62.295,- DKK
Ikke på lager
VZ light ladtrailer 517-3500 m/3 aksler
Totalvægt3500 kg
Last2619 kg
Ladmål (indv.)517x247x35 cm
BremserJa
Hjul13"
Aksler3
62.295,- kr.
SÆRTILBUD
VZ light ladtrailer 517-3500 m/boogieFØR 62.995,- DKKNU 57.495,- DKK
På lager
VZ light ladtrailer 517-3500 m/boogie
Totalvægt3500 kg
Last2625 kg
Ladmål (indv.)517x247x35 cm
BremserJa
Hjul14"
Aksler2
FØR 62.995,- NU 57.495,- kr.
VZ light ladtrailer 517-3500 m/boogie og værktøjskasse64.795,- DKK
Ikke på lager
VZ light ladtrailer 517-3500 m/boogie og værktøjskasse
Totalvægt3500 kg
Last2725 kg
Ladmål (indv.)517x217x35 cm
BremserJa
Hjul13"
Aksler2
64.795,- kr.

Mere om Ladtrailer

Har du spørgsmål?

Se også beboelsesvogn og skurvogn.

100.000+ solgte trailers
Billig finansiering
Kundetilpassede løsninger
Levering i hele landet